Yumuşatma Sistemleri

Yumuşatma sistemleri cihazların kireçli su ile zarar görmesini engellemek amacıyla kullanılmaktadır. Arıtılmamış su kullanımı söz konusu olduğunda genel olarak cihazlarda çeşitli sorunlar meydana gelmektedir. Söz konusu sorunlardan bazıları tıkanma, aşınma, daralma ve delinme şeklinde sıralanabilmektedir. Bu tür problemlerle birlikte cihazların kullanım ömürleri önemli ölçüde azalmaktadır. Bunun yanında verimlerinde de düşme gözlenmektedir. Cihazlarda kireçli sudan ötürü herhangi bir sorun meydana gelmemesi için yumuşatma sistemleri tercih etmek oldukça önemli olmaktadır.

Suların içerisinde bulunan bazı maddeler cihazlara zarar vermekte ve bu zarar gittikçe belirginleşerek zamanla kendini net bir şekilde göstermeye başlamaktadır. Bu nokta söz konusu problemleri engelleyebilmek için su yumuşatma sistemleri iyon değiştirme metodu ile birlikte suyun sertleşmesine sebep olan kalsiyum ve magnezyum iyonlarının ayrıştırılmasını sağlamaktadır. Katyonik reçetede yer alan sodyum iyonları, kalsiyum ve magnezyum iyonları ile değişimi sağlanarak kireçten arındırılmasını ifade etmektedir. Bunun sonrasında doyum noktasına gelen reçinenin tuzlu su ile birlikte zaman veya debi denetimli jenerasyon işleminin gerçekleştirilmesi gerekir.

Yumuşatma Sistemleri Özellikleri

Yumuşatma sistemleri özellikleri üst nitelikte seçilmiş ürünlerimiz sayesinde oldukça avantajlıdır. Yüksek kalitedeki reçine ve gelişmiş teknolojideki rejenerasyon metodu ile birlikte oldukça başarılı bir şekilde yüksek kireç giderimi sağlanmaktadır. Üstelik bu işlem gerçekleştirilirken minimum düzeyde tuz ve su tüketimi söz konusu olmaktadır. Bu sayede genel olarak kullanılan cihazların çok daha uzun süre sorunsuz kullanılabilmesi söz konusu olmaktadır. En yüksek derece enerji tasarrufu sağlanmasına ve verim elde edilmesine özellikle önem gösterilerek hizmetlerin gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

Endüstriyel Yumuşatma Sistemleri

Endüstriyel yumuşatma sistemleri konusunda etkili sonuçlar sunmaya oldukça önem veren firmamız bu bağlamda doğru değerlendirilmelerin yapılmasını ve buna uygun olarak çalışmaların gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Endüstriyel alanda yumuşak su kullanımı ile birlikte hem proses evrelerinde verimliliğin yükseltilmesi olanaklı hale gelmekte hem de cihazların korunması sağlanarak çok daha uzun süre kullanılabilmesi mümkün kılınmaktadır.

Yumuşak su gereksiniminin oldukça gerekli olduğu pek çok sektör bulunmaktadır. Bu hususa dikkat edilmemesi takdirde pek çok farklı sorun ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Yumuşatılmamış sert su kullanımı sebebiyle meydana gelen kireç tabakası hem ısı hem de enerji kaybına neden olmaktadır. Bununla birlikte kullanılan cihazlarda önemli hasarların, arızaların oluşması da söz konusu olabilmektedir. Bu açıdan endüstriyel yumuşatma sistemleri kullanmamak uzun vadede önemli maddi kayıpları beraberinde getirmektedir. Oldukça yüksek kapasitede sunulan sistemler ile birlikte bu gibi sorunlara daha en baştan uygun çözümün sunulabilmesi olanaklı hale gelmektedir.

Cihazlara, kullanım derecesine, tüketim oranına, sudaki sertlik derecesine ve daha pek çok farklı faktöre dikkat ederek en uygun su yumuşatma sistemi seçimi sağlanmaktadır. Alanında uzman kadrosu ile birlikte yüksek kalitede hizmetler sunularak su yumuşatma işlemi en uygun biçimde gerçekleştirilmektedir.