Pompa ve Sarf Malzeme

Pompa ve sarf malzemeler konusunda en yüksek nitelikli ürünlerin kullanımıyla işlemlerin gerçekleştirilebilmesini sağlayabilmek adına firmamız üstün bir çaba göstermektedir. Su arıtma konusunda ihtiyaç duyulan pek çok malzemenin gelişen teknolojiden yararlanılarak tercih edilmesini sağlama çabası söz konusudur. Böylece gerçekleştirilecek olan işlemlerin çok daha uzun vadeli olması mümkün kılınmaktadır.

Sarf Malzemeler

Sarf malzemeler su arıtma söz konusu olduğunda en önemli gereçlerden biri olarak öne çıkmaktadır. Kullanımının oldukça gerekli olmasının yanında niteliğinin de yüksek olması gerekmektedir. Bu bağlamda sarf malzemeler şu şekilde sıralanabilmektedir:

Tablet Tuz: Su yumuşatma sistemlerinin rejenerasyonu için kullanılan bu ürün su yumuşatma açısından kullanılan otomatik valfin kullanım süresi ve bakım ücretleri bağlamında önem taşımaktadır. Tablet tuz, üretim prosesinde yeterli ölçüde saflaştırılmamış olursa tuz tankında hızla çamur birikmesi sorunuyla karşılaşılabilmektedir. Burada da bakteriler meydana gelmektedir. Doğru tablet tuzu kullanıldığında ise tuz tankında çamur meydana gelmez. Yüksek çözünürlük sağlanaır. Otomatik valf performansı oldukça yüksek hale gelerek bakım giderlerinde azalma meydana gelir. Su yumuşatma cihazındaki reçinenin kullanım süresi uzar.

Yıkanabilir Filtre: Suda bulunan tortuların arındırılması, filtrasyonun gerçekleştirilmesi işleminde kullanılmaktadır. Yıkanabilir olan bu tortu filtreleri plastik ve paslanmaz çelik olmak üzere iki ana bölüme ayrılmaktadır. Yıkanabilir filtreler açısından en önemli özellik kullanımlarının ve dolayısıyla kirlenmelerinin ardından kolayca yıkanabilmeleridir. Fakat bu noktada yıkanabilir filtrelerin filtrasyon konusundaki hassasiyetlerinin spun filtre ile iplik filtreye oranla çok daha küçük olduğunu akıldan çıkartmamak gerekmektedir.

İplik Filtre: Tortu filtrasyonu açısından kullanılan bir kartuş filtre çeşididir. UV dezenfeksiyon sistemi öncesi ve küçük kapasiteli debilere uygun olarak tortu filtrasyonu için filtre kaplarıyla uygulanmaktadırlar. %100 PP ile üretilmiş olmaları filtrasyon verimi açısından büyük bir etki yaratmaktadır. Bununla birlikte gıdaya uygunluğa dair belgelerin bulunması da gerekmektedir.

Spun Filtre: Sediment tip filtre olarak da ifade edilebilecek olan spun filtre tortu filtrasyonu için tercih edilmektedir. Bu filtreler oldukça geniş bir alanda uygulanabilmektedir. Kullanılan ürün hammaddesi filrenin filtrasyon verimi açısından oldukça önemlidiri. İfade edilen mikron değerlerinin gerçeğe yakın olması gerekir. Yalnızca etiket olmaması gerekmektedir. Bununla birlikte kullanılan filtrenin gıdaya uygunluk belgesi de önemlidir. Bu ürünle birlikte %95 verim elde etmek söz konusu olmaktadır.

Karbon Filtre: Suda yer alan organik madde, kötü tat ile koku, suda klorun tutulması açısından kullanılan bir filtre çeşididir. Ters osmoz cihazlarından önce suda bulunan klorun arındırılması gerekmektedir. Bunun olmaması halinde reverse osmoz ünitesi için kullanılan membran hızla bozulmaktadır. Bu sebepten ötürü tercih edilen aktif karbon filtrenin Hindistan cevizi özünden üretilmesi etkili sonuç sağlamaktadır.